Jeszcze około pokolenie temu haftowanie i szycie było sztuką znaną niemal w każdym domu. Bardzo wiele elementów garderoby oraz wystroju wnętrz przyozdabianych było własnoręcznie za pomocą koronki bawełnianej. Dzisiaj moda na hafty i gipiury wraca. Dokąd udać się, by kupić je w najlepszej cenie? Gipiura na metry, jak również najrozmaitsze rodzaje koronki bawełnianej znajdziemy w hurtowni koronek. Jak wyglądają zakupy w takim miejscu?


Hurtownia koronek – jacy producenci powinni skorzystać z jej oferty?


W hurtowni koronek i gipiur każdy znajdzie coś dla siebie. Dobrą cenę w hurcie doceni zapewne szwalnia lub zakład krawiecki, a także duża firma o statusie zakładu przemysłowego. Duże, regularnie kupowane ilości, sprawiają, że koronka bawełniana może być dostarczana na dobrych warunkach – z uwzględnieniem niskich cen za metr, dostawy czy terminu płatności. Dobre hurtownie koronek i haftów dają także tę możliwość, że sprowadzają lub nawet produkują koronki na zamówienie. Są zatem nie tylko dostawcą, ale partnerem w tworzeniu zupełnie nowych krojów i fasonów.

Hurtownia koronek i gipiur to miejsce przede wszystkim dla producentów odzieży: sukien ślubnych, bielizny, pończoch, strojów kąpielowych, pidżam, bluzek, spódnic – słowem, wszystkiego, co można przyozdobić delikatnym ornamentem. Szczególne miejsce ma tutaj koronka gipiura – inaczej zwana koronką wenecką. Jej misterny, drobny i zarazem bardzo elegancki krój sprawia, że od lat jest uważana za jedną z najbardziej wyszukanych i przystraja najcudowniejsze kreacje.


Hurtownia koronek a wyposażenie domu


Dla osób, które kochają tradycyjne ozdoby w pomieszczeniach, oferta hurtowni koronek i haftów z całą pewnością będzie ciekawa. Od lat wiadomo bowiem, że hafciarstwo to sztuka wykorzystywana do produkcji obrusów, bieżników, firan, zasłon czy serwetek. Lata temu własnoręcznie haftowane serwetki, których podstawą była koronka bawełniana biała, były jedynym dostępnym sposobem na ozdobienie wnętrz – w sklepach próżno było szukać podstawowych produktów spożywczych, nie było więc również handlu elementami wystroju na szeroką skalę. Większość gospodyń domowych potrafiła samodzielnie używać koronek i haftów do uroczego przystrajania salonów. Sztukę tę przenosi się dzisiaj na duże maszyny hafciarskie, gdzie masowo produkuje się tego typu elementy wystroju wnętrz.


Gipiura z metra – uroczy element wykończenia kreacji


Gipiura to koronka, której postanowiliśmy poświęcić nieco więcej miejsca. Cena gipiury jest oczywiście nieco wyższa niż klasycznej koronki bawełnianej, ale wynika to przede wszystkim z jej wyszukanego charakteru, jakości i misterności wykonania.

Dla szwalni, salonów krawieckich, salonów sukien ślubnych i innych, polecamy gipiurę jako element wykończenia kreacji. Dlaczego? Gipiura na metry, kupowana w hurtowni koronek i haftów, wydaje się niedroga w porównaniu do korzyści, jakie niesie. Przede wszystkim znacznie podnosi cenę jednostkową odzieży, lepiej świadczy o samej firmie produkcyjnej oraz skierowana jest do świadomych klientów, którzy gotowi są zapłacić za produkt o wielu walorach estetycznych.

 

Ostatnie wpisy na blogu:

Gipiura - ile kosztuje i jakie mam zastosowania?
Hurtownia koronek i haftów - co ma do zaoferowania polskim szwalniom?
Hafty  gipiury - zastosowanie
Koronka bawełniana i hafty - czym się różnią?
Koronki, hafty i gipiury - ważny element w kobiecej garderobie
Hurtownia koronek i gipiur - tutaj rodzą się pomysły
Hurtownia koronek i haftów, kto skorzysta na niskiej cenie materiału?