Koronka gipiura to element dekoracyjny, którego nikomu nie trzeba zachwalać – wystarczy jedno spojrzenie na misterny haft spod ręki dobrego producenta koronek bawełnianych, aby stwierdzić, że to prawdziwe dzieło. Gipiura jest znana i modna od lat, w ostatnich latach przeżywa jednak swój renesans. Gipiura na metry kupowana jest przede wszystkim przez producentów odzieży, bielizny, a także elementów wystroju, jak firany, zasłony i obrusy.


Co to jest gipiura?


Producent koronek gipiurowych swoje dzieło opiera na misternym, delikatnym hafcie, który tworzy swoisty ornament. Koronka wenecka, bo z taką nazwą również można się spotkać, przyozdabiała suknie dam w XIX w. To właśnie wtedy gipiura ugruntowała się na stałe w świecie mody i z większym lub mniejszym natężeniem wraca do łask. Aktualnie producenci koronek i haftów stawiają na aplikacje do sukien ślubnych. Gipiura na metry, w postaci taśm, to także popularny materiał wykończeniowy, który ozdabia suknie, bluzki, bieliznę, a także elementy wystroju wnętrz.
 

Koronka gipiurowa na metry – zastosowanie


Zarówno duże firmy produkujące odzież, jak i małe szwalnie mogą z powodzeniem korzystać z tego materiału. Zalet jest kilka. Przede wszystkim gipiura z metra jest stosunkowo niedroga, jeśli kupimy ją u producenta koronek gipiurowych, a nie w małych ilościach, np. w pasmanteriach.

W produkcji bielizny, sukien ślubnych i odzieży, gipiura znacznie podnosi ich wartość. Jest to zatem tkanina koronkowa, na której sporo się zarabia. Koronka gipiurowa podnosi również prestiż salonu – jest elementem wyszukanym i gustownym, to dobra wizytówka firmy i może stać się częścią oferty skierowanej do klientów, którzy cenią jakość i subtelny, ekskluzywny materiał.

Przykładem zastosowania gipiury są bluzki damskie oraz spódnice. Koronki i gipiury doskonale uzupełniają delikatny, lekki design. Koronka gipiurowa biała wygląda zjawiskowo, zwłaszcza w letniej kreacji, w połączeniu jeansów i szpilek.

Koronki i hafty powszechnie znajdują zastosowanie w produkcji firan, zasłon, obrusów, bieżników i serwetek. Produktu tego typu są stale w cenie. Producent koronek gipiurowych i jednocześnie jedna z największych hurtowni koronek i haftów w Europie, firma ProStyl, wśród bestsellerów wylicza także gipiurę, stosowaną w sukniach ślubnych. Aplikacje takie jak przody sukni czy rękawy są szalenie modne w ostatnich sezonach i nic nie wskazuje na to, by trendy miały się zmienić.

Ile kosztuje gipiura na metry? v Średnio koronka gipiura w sklepie internetowym kosztuje około 5,00 – 6,00 zł za 30 cm. Wiele zależy od skomplikowania samego haftu. Cena hurtowa gipiury jest oczywiście niższa i w wielu miejscach, jak we wspomnianej hurtowni koronek gipiurowych ProStyl, można wynegocjować indywidualne ceny pod konkretny haft i rozmiary taśmy.

 

Źródło: Producent koronek Polska

 

Ostatnie wpisy na blogu:

Gipiura - ile kosztuje i jakie mam zastosowania?
Hurtownia koronek i haftów - co ma do zaoferowania polskim szwalniom?
Hafty  gipiury - zastosowanie
Koronka bawełniana i hafty - czym się różnią?
Koronki, hafty i gipiury - ważny element w kobiecej garderobie
Hurtownia koronek i gipiur - tutaj rodzą się pomysły
Hurtownia koronek i haftów, kto skorzysta na niskiej cenie materiału?