Plecionka, wykonywana jeszcze do niedawna pracą ludzkich rąk, dzisiaj częściej za pomocą maszyn hafciarskich, jest stałym elementem wykończenia wielu modowych kreacji. Koronka bawełniana wraca do łask, widzimy jej wiele np. w bluzkach (przody, rękawy), spódnicach, a także sukniach ślubnych. Koronka ślubna to zdecydowanie najbardziej delikatny i oddający charakter panny młodej materiał wykończeniowy. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie haftów i gipiur. Oto, gdzie jeszcze świetnie się sprawdzają!


Koronka bieliźniana – najpopularniejszy materiał ozdobny


Odwiedzając hurtownie koronek i haftów, pierwsze co rzuci nam się w oczy to olbrzymi katalog koronek do bielizny damskiej. Rynek ten znacznie się rozrósł, kobiety chętnie sięgają po koronkową bieliznę, dobrą gatunkowo. W hurtowniach koronek i gipiur warto więc szukać tkaniny oraz taśm koronkowych, które zapewnią trwałość, a jednocześnie idealnie oddadzą zmysłowy, kobiecy charakter bielizny.

Do najpopularniejszych należy koronka bieliźniana biała oraz czarna, a trio bestsellerów w tej kategorii zamyka koronka czerwona. Dla producentów bielizny mamy radę – szukajcie koronki bieliźnianej o dużej elastyczności jeśli mowa o głównej tkaninie. Do wykończenia lepiej nada się koronka bawełniana, która ma delikatną fakturę i nie drapie ani nie drażni w trakcie noszenia. Podobnie w kwestii koronek i haftów do produkcji pidżam.


Koronka ślubna – tego trzeba najwspanialszym kreacjom


Kolejny przystanek to wcześniej wspomniana koronka ślubna. Najlepiej nadaje się oczywiście gipiura. Jest to jednak materiał bardzo wartościowy i znacznie podniesie cenę sukni ślubnej, jeśli będzie stanowił większą część kreacji. Aktualnie na topie są koronki białe, które stanowią obszycie gorsetu, a także całe aplikacje w formie przodu lub/i tyłu sukni ślubnej. Hafty i gipiury wykorzystuje się również jako materiał do szycia rękawów oraz elementów ozdobnych ślubnej ceremonii, np. bieżników na salę lub przykryć krzeseł. Trudno o piękniejszy materiał niż białe hafty ślubne.


Gdzie kupić gipiurę?


Zarówno pospolite koronki bawełniane, jak i wyszukaną gipiurę posiada zwykle w ofercie hurtownia koronek i haftów. W tym miejscu dostępna jest gipiura na metry, dla szwalni i zakładów krawieckich to znacznie bardziej opłacalne, niż kupowanie w małych partiach, np. w sieci lub w pasmanteriach. Dobra hurtownia haftów i gipiur będzie miała w swoich katalogach sekcje podzielone z myślą o różnych klientach, znajdziemy tam więc osobny katalog dla producentów bielizny, dla producentów pończoch, bluzek i spódnic, jak również sekcję koronki ślubnej oraz koronki na obrusy, firany, bieżniki czy serwetki.

Zobacz również: hurtownia haftów

 

Ostatnie wpisy na blogu:

Gipiura - ile kosztuje i jakie mam zastosowania?
Hurtownia koronek i haftów - co ma do zaoferowania polskim szwalniom?
Hafty  gipiury - zastosowanie
Koronka bawełniana i hafty - czym się różnią?
Koronki, hafty i gipiury - ważny element w kobiecej garderobie
Hurtownia koronek i gipiur - tutaj rodzą się pomysły
Hurtownia koronek i haftów, kto skorzysta na niskiej cenie materiału?